top of page

HAKKIMIZDA

İDEA nedir?

İDEA, Türkiye’de İngiliz Dili ve Edebiyatı alanına mensup akademisyenlerin ulusal meslek derneğidir. 2004 yılında kurulmuştur. Tüm Avrupa ülkelerinin benzer dernekleri gibi, “Avrupa İngiliz Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Derneği” (The European Society for the Study of English, ESSE)’nin üyesidir ve ülkemizi temsil etmektedir. Derneğimiz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve dernek tüzüğümüzü görmek için buraya tıklayınız. 

 

İDEA’nın Amaçları Nelerdir?

Tüzüğünde de belirtildiği gibi, Derneğin temel amacı, Türkiye’de İngiliz Dili ve Edebiyatı alanlarında çalışan ve bir yükseköğretim kurumunda tam zamanlı öğretim elemanı olarak görev alan akademisyenleri bir araya getirerek, aralarında işbirliğini geliştirmek, bilgi alışverişine katkıda bulunmak, ortak araştırma ve yayın faaliyetlerini desteklemek, meslekî dayanışmayı sağlamak, bilimsel ve akademik çalışmaları yurtiçi ve yurtdışında tanıtmaktır. Ayrıca, her yıl, bir üniversitemizin İngiliz dili ve edebiyatı bölümü ile işbirliği yaparak  uluslararası İDEA konferansının düzenlenmesini sağlamak, diğer bir amaçtır.

İDEA Dernek Künyesi

Dernek Adı: İngiliz Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Derneği

Dernek Kodu: 06-127-57

Dernek Kuruluş Tarihi: 08.06.2004

Vergi Dairesi: Beşiktaş Vergi Dairesi

Vergi No: 4780428496

Dernek Adresi: Çayyolu Meydanı Doktorlar Sitesi No: 79, Çankaya, Ankara

 

Dernek Banka Hesabı Bilgileri:

Hesap Sahibi (Alıcı) Adı: İngiliz Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Derneği

Banka Adı: Yapı ve Kredi Bankası A.Ş.

Şube Kodu ve Adı: 759-Hacettepe Üniv. Beytepe Şubesi

Hesap Numarası: 50821811

IBAN: TR96 0006 7010 0000 8218 11

IDEA üyeliği ile ilgili sorularınız için:

Dr. Öğr. Üyesi Şafak Horzum 

shafakhorzum@gmail.com

+90 555 614 46 73

IDEA logosu Türkiye İngiliz Dili ve Edebiyatı Araştırmaları Derneği'ne aittir ve izinsiz kullanılamaz. IDEA logosunun yüksek çözünürlüklü versiyonları için shafakhorzum@gmail.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

​​​​

bottom of page